Gå til indhold
FORSIDEN | LÆS OP | REN TEKST | PRINT | SITEMAP |
Header

Medlemmer

Formandskab

Helle Adolfsen
Sygeplejefaglig direktør, Sygehus Lillebælt
Helle.Adolfsen@rsyd.dk

Heidi Nordahl Jensen
Sundhedschef, Vejle Kommune
heinj@vejle.dk

Lene Søndergaard
Praksiskonsulent, Middelfart
lene-soendergaard@dadlnet.dk

 

Medlemmer, Sygehus Lillebælt

Mads Koch Nielsen, lægelig direktør
Mads.Koch.Hansen@rsyd.dk

Bente Trier Kaarup, oversygeplejerske
Ortopædkirurgisk Afdeling
Bente.Trier.Kaarup@rsyd.dk

Kirsten Damgaard Bisgaard, oversygeplejerske
Medicinsk Afdeling
Kirsten.Damgaard.Bisgaard@rsyd.dk
Ejler Ejlersen, ledende overlæge
Medicinsk Afdeling
Ejler.Ejlersen@rsyd.dk

Helle Rossen, projektleder
Helle.Rossen@rsyd.dk

Anne Uller, chefjordemoder
Kvindesygdomme og Fødsler
Anne.Uller2@rsyd.dk
Mathias Hornbæk, enhedsleder
Økonomi og Planlægning
Mathias.Hornbaek@rsyd.dk


Medlemmer, Middelfart Kommune

Jeanette Rokbøl, sundhedschef
Jeanette.Rokbol@middelfart.dk

 

Medlemmer, Kolding Kommune

Birgitte Munk Grunnet, sundhedsplanlægger
bigru@kolding.dk


Medlemmer, Billund Kommune

Lene Bruun, leder af sundhedsstaben
leb@billund.dk

Anette Frahm, leder af sygeplejen
afr@billund.dk

 

Medlemmer, Vejen Kommune

Jette Kynde Schøtz, afdelingschef
Sundhed & Familie
jeks@vejen.dk

Dorte Juhl Folmer, sundhedsfaglig chefkonsulent
Myndighed ældre
dojf@vejen.dk

Medlemmer, Fredericia Kommune

Mona Nederby Larsen, pleje- og omsorgschef
mona.n.larsen@fredericia.dk

 

Medlemmer, Vejle Kommune

Diana Krogstrup, sundheds- og forebyggelseschef
dkrog@vejle.dk

 

Medlemmer, Psykiatrien

Peter Jezek
Oversygeplejerske, Psykiatrisk Afdeling Kolding/Vejle
Peter.Jezek@rsyd.dk

 

Medlemmer, praksissekoren

Claus Noringriis, praksiskonsulent
clausnoringriis@viuf.dk


Sekretariat

Birgitte Munk Grunnet, sundhedsplanlægger
Kolding Kommune
bigru@kolding.dk

Helle Laursen, direktionsassistent
Sygehus Lillebælt
Helle.Laursen2@rsyd.dk

 

 

 


Siden er sidst opdateret 16-03-2019.
Kontakt: admtda



Sygehus Lillebælt | Telefon 76 36 20 00 | Send sikker e-mail til Sygehus Lillebælt